Tedd közzé padel -profilodat, hogy kapcsolatba léphessenek a város többi padeljátékosával, és nyerj egy padelütőt a következő nyereményjátékunkon!Gyerünk
x
Háttérkép

Interjú egy spanyol padel bajnokkal

Beszéljünk ma Manuel Fernandez úrral, a profi padel játékossal, a csapatok által spanyol bajnokság győztesével és a spanyol válogatottal korábbi európai bajnokkal.

Padel játékos vagy padel edző?
Itt regisztrálj a világ padel közösségében, és kapjon kedvezményeket a padel felszerelésekről!

Helló, Manuel, bemutatkozik olvasóinknak?

Helló, Manuel Fernandez vagyok, de mindenki "Manolinnak" hív, és oviedói spanyol padel játékos vagyok.

Mikor kezdtél el padelt játszani? Mikor mondtad el magadnak, profi akarok lenni?

8 éves koromban kezdtem el játszani a La Fresneda társasági klubban.
17 éves koromban lehetőségem volt egy argentin profi játékossal játszani, Cristian “El Gato” Lopez nevű játékossal, és azt mondta, hogy játsszam a profi turnét, és egész évben játszottunk, és nagyon jól szórakoztunk, és volt pár jó eredmények.

Mi a legjobb helyezésed? Nyert valamilyen bajnokságot?

Legjobb helyezésem a 35. hely volt a világon, még a régi Protour nevű turnén. Második lettem a Word bajnokságban 2013-ban, Bilbaóban, a döntőben Martin Di Nenno és Franco Stupazuk ellen veszítettem, 2014-ben és 2015-ben pedig megnyertem csapatok által a spanyol nemzeti bajnokságot, valamint a spanyol válogatottal 2007-ben Sevillában az Európa-bajnokságot.
23-ben Spanyolország bajnoka voltam 2004 év alatt.

Ez a fotó a spanyol nemzeti bajnokságról származik 2017-ben Benidormban Fernando Belasteguinnal,
16 éves a világ 1. helye.
Mi a profi padel játékos tipikus napja? Sokat kell utaznia…

1 órát padelt edzettem a bíróságon egyetem után, és egy órányi testedzést is.

Van szponzora (i)?

Igen, most írtam alá Starvie-val 2 évre.

Mennyi az átlagos nyeremény a nagyobb padel versenyeken általában?

Most a World Padel Tour bajnokságának bajnokai 9 000 eurót kapnak játékosonként, de amikor régebben játszottam a turnét, játékosonként körülbelül 5 euró volt a nyerteseké.

Ön is aktív tagja a „Padel Promotions” -nak, tudnál mondani erről többet?

A Padel Promotions egy padel cég, amelyet a madridi Jacobo Blanco professzionális padel játékossal készítettem. Körüljárjuk a világot, klinikák kiállításait készítjük és versenyeket játszunk, amelyeket meghívnak. Lehetőségünk volt Németországba, Norvégiába, Olaszországba, Horvátországba, Katarba utazni, Mexikó, Ecuador, Costa Rica, El Salvador, Ecuador ... .Szeretünk segíteni a padel felnövésében szerte a világon.

Utolsó szó az interjú befejezéséhez?

Köszönöm ezt az interjút. Öröm volt.

Itt regisztrálj a világ padel közösségében, és találjon új partnereket, akik veled játszhatnak a környéken!