Публикувайте своя профил на падел сега, за да се свързвате с други играчи на падел от вашия град и спечелете ракета с падел на следващото ни раздаване!Да тръгваме
x
Фоново изображение

Интервю с испански шампион на падел

Нека поговорим днес с г-н Мануел Фернандес, професионален състезател по падел, победител в испанското първенство по отбори и бивш европейски шампион с испанския национален отбор.

Вие сте играч на падел или треньор на падел?
Регистрирайте се тук в световната общност padel и вземете отстъпки за оборудване padel!

Здравей, Мануел, би ли могъл да се представиш на нашите читатели?

Здравейте, аз съм Мануел Фернандес, но всички ме наричат ​​„Манолин“ и съм испански играч на падел от Овиедо.

Кога започна да играеш падел? Кога си казахте, че искам да стана професионалист?

Започнах да играя, когато бях на 8 години в социалния клуб La Fresneda.
Когато бях на 17 години имах шанса да играя с професионален играч от Аржентина на име Кристиан “Ел Гато” Лопес и той ми каза да играя професионалното турне и играхме през цялата година и се забавлявахме и имахме няколко добри резултати.

Кое е най-доброто ви класиране? Спечели ли някое първенство?

Най-доброто ми класиране беше номер 35 в света в старото турне на име Protour. Бях на второ място в Word Championship през 2013 г. в Билбао, губейки от Martin Di Nenno и Franco Stupazuk на финала и спечелих Испанското национално първенство по отбори през 2014 и 2015 г. и Европейското първенство през 2007 г. в Севиля с испанския национален отбор.
Също така бях шампион на Испания до 23 години през 2004 година.

Тази снимка е от националното испанско първенство по отбори през 2017 г. в Бенидорм с Фернандо Беластегин,
16 години номер 1 на света.
Кой е типичният ден на професионален играч на падел? Трябва да пътувате много ...

Преди тренирах 1 час падел в съда, след като отидох в университета, и един час физическа подготовка.

Имате ли спонсор (и)?

Да, току-що подписах със Starvie за 2 години.

Каква е средната парична награда на големите турнири с падел като цяло?

Сега шампионите на турнир от Световната обиколка на Падел получават 9 000 евро на играч, но когато играех обиколката, за победителите беше около 5 000 евро на играч.

Вие също сте активен член на „Padel Promotions“, бихте ли ни разказали повече за това?

Padel Promotions е компания за padel, която направих с професионалния играч на Padel Jacobo Blanco от Мадрид. Пътуваме по света, правейки изложби в клиники и играещи турнири, които ни канят. Имахме възможност да пътуваме до Германия, Норвегия, Италия, Хърватия, Катар, Мексико, Еквадор, Коста Рика, Ел Салвадор, Еквадор ... ... ние обичаме да помагаме на Padel да израства по целия свят.

Последна дума в заключение на това интервю?

Благодаря ви за това интервю. Беше удоволствие.

Регистрирайте се тук в световната падел общност и намерете нови партньори, които да играят с вас във вашия район!